Inwestycja Mieszkaniowa na miarę XXI wieku – Odnawiane źródła energii ciąg dalszy.


Firma OZE- SUN Spółka z.o.o autor projektu budynków mieszkaniowych wielorodzinnych i instalacji fotowoltaicznej zadbał o optymalny dobór mocy instalacji fotowoltaicznej (3x50kWp) oraz urządzeń towarzyszących (pompa gruntowa 200 kW oraz powietrzna z panelami termodynamicznymi 2X50kW) tak aby instalacje centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej były najbardziej efektywne pod względem ekonomicznym a zarazem ekologicznym.
Przeniesie się to na bezpośrednie zmniejszenie opłat za energię dla przyszłego właściciela mieszkania jak również najniższych opłat od nieruchomości przy wprowadzeniu od 2021 r stawek za lokale mieszkaniowe w zależności od klasy energetycznej budynku, które są już stosowane w innych krajach Europy. Kotłownia gazowa będzie tylko źródłem szczytowym.
Ponadto w budynkach będą zainstalowane pompy gruntowe ciepła do centralnego ogrzewania, które będą skonfigurowane w taki sposób , by pobierać energię do ogrzewania zimą i chłodzenia latem z ziemi (bo pompy gruntowe ciepła dają taka możliwość). Instalacje podłogowe i grzejnikowe w mieszkaniach będą więc efektywnie schładzać temperaturę w pomieszczeniu bez konieczności zabudowy klimatyzatorów co w znaczący sposób poprawi komfort cieplny mieszkań bez znaczących kosztów za energię elektryczną
Proszę również zwrócić uwagę, że nowoczesne instalacje aby były jak najbardziej wydajne w lokalach mieszkalnych powinny być zainstalowane w systemach hybrydalnych to jest grzewczo-chłodzących jak również ogrzewania podłogowego z konwencjonalno-konwektorowym co pozwala na równomierne rozprowadzenie ciepła i chłodu po powierzchni.
Jeżeli przy tym są to źródła zeroemisyjne ( odnawialne ) to można nieć satysfakcję mieszkania w nowoczesnym ekologicznym mieszkaniu.Jakie korzyści oprócz wyżej wymienionych będę mieli przyszli właściciele decydując się na zakup o lokalu mieszkalnego?

Właściciele otrzymają stałą gwarancję niższej o 10 % ceny za dostawę centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej na rzecz każdoczesnego właściciela lokalu mieszkalnego wraz z wpisem do działu III księgi wieczystej.
C.D.N

Opublikowano: 14 kwietnia 2020

Adres inwestycji

ul. Zagłębiowska 42A
Sosnowiec

Biuro sprzedaży

Real Estate Zielone Tarasy
Sp. z o.o.

Spółka realizując przedsięwzięcie deweloperskie „ZIELONE TARASY” w Sosnowcu wpisuje się w najnowsze trendy w budownictwie wielorodzinnym odpowiadając tym samym na potrzeby współczesnych konsumentów zwracając szczególna dbałość o środowisko naturalne, wyróżnia ją, innowacyjność w rozwiązaniach technologicznych, stosowanie funkcjonalnych aranżacji i pomysłów.